Wosk twardy bezbarwny Classic Naturio 1,0 L

Olej do impregnacji lub wykończenia podłóg parkietowych lub deskowych.

producent: Overmat

kategoria: Twarde woski Classic

zastosowanie: bezbarwne

kolor:

001
naturio


Pobierz w PDF:
Karta techniczna Classic

Wybierz kolor

dostepność: brak

wybierz pojemność:
267.17 zł 296.86 zł
niedostępny

Opis

Twardy wosk Classic

Floorservice Hard Wax Oil Classic chroni Twoją drewnianą podłogę przed brudem, zarysowaniami i wodą. Dodając krzemionkę, olej sprawia, że ​​podłoga jest wyjątkowo wodoodporna i zapewnia ochronę między innymi przed sokami owocowymi, winem lub mlekiem. Ponadto, twardy olej woskowy Floorservice Classic jest odporny na ślinę i pot oraz spełnia wymagania normy antypoślizgowej. Olejek spełnia również wymagania stawiane zabawkom dziecięcym, dzięki czemu można go stosować również w rodzinnych domach.

Wosk Hard Wax Oil Classic wnika głęboko w drewno, nie zamykając porów, dzięki czemu drewno nadal oddycha i zachowuje swój pierwotny kolor i strukturę. Twoja drewniana podłoga zyska trwały naturalny wygląd.

Twardy olej woskowy jest całkowicie oparty na naturalnych woskach i olejach i nadaje się do pielęgnacji wszystkich chłonnych podłoży w pomieszczeniach, a zatem również do wszystkich rodzajów parkietów i podłóg z desek. Twardy olej woskowy Classic firmy Floorservice jest bezbarwny, dzięki czemu zachowuje naturalność drewnianej podłogi.

Składniki:

Olej rycynowy wrzący żywicą naturalną, izoparafiny, estry żywicy naturalnej, olej szafranowy, kaolin, glina, mikrofala, krzemionka, węglan cynku, osuszacze Co / Zr / Zn / Mn.

Sposób użycia:

Przed użyciem oleju woskowego podłoże należy odpowiednio przygotować. Podłoga drewniana musi być przeszlifowana (ostatnie szlifowanie ziarnistością 120), sucha (wilgotność drewna maks. 14%), czysta i odpylona. Do czyszczenia zalecany jest środek do czyszczenia parkietu serwisowego. Podczas obróbki temperatura nie powinna być niższa niż 16 ° C.

Przed użyciem dobrze wymieszaj olej, a następnie rozprowadź go cienko i równomiernie, najlepiej mopem lub ściereczką T. Aplikację można również wykonać wałkiem lub dwustronną szpachelką, ale istnieje ryzyko zbyt dużej lub zbyt małej aplikacji. Po 10 do 15 minutach wmasuj olej w drewno maszyną jednotarczową i grubym białym padem. Następnie usuń nadmiar oleju za pomocą filcowej podkładki. Pracuj na częściowych obszarach o powierzchni od 4 do 6 m², tj. Najpierw poddaj częściową powierzchnię całemu zabiegowi (aplikacja i wyściółka), a następnie przejdź do następnej częściowej powierzchni. Zwykle żadne zakładki nie powinny pozostać widoczne.

W zależności od wentylacji i temperatury otoczenia olej wymaga czasu schnięcia około 8 do 12 godzin, po czym można nałożyć drugą warstwę. Na bardzo chłonnych podłożach zalecamy nałożenie trzeciej warstwy twardego oleju woskowego. Po 10 dniach podłoga jest całkowicie sucha i może ponownie wchodzić w kontakt z wodą, po 3 dniach jest już mniej sprężysta.

Nałóż tylko jedną warstwę na egzotyczne drewno, takie jak Iroko, Kambala, Jatoba, Merbau i Acacia, w przeciwnym razie czas schnięcia może się opóźnić. Po 3 tygodniach podłogę drewnianą można ponownie pokryć olejem do konserwacji podłóg Floorservice.