Twardy wosk Color Classic 0,25 L Etowah 802

Kolorowy olej do impregnacji i wykończenia podłóg parkietowych i deskowych.

producent: Overmat

kategoria: Twarde woski Color Classic

zastosowanie: w kolorze

kolor:

802
etowah


Pobierz w PDF:
Karta techniczna Color Classic

Wybierz kolor

dostepność: brak

wybierz pojemność:
73.33 zł 81.48 zł
niedostępny

Opis

Twarde woski Color Classic

Floorservice Kolorowe, twarde oleje woskowe zwiększają odporność Twojej drewnianej podłogi na brud, zarysowania i wodę. Dzięki nim podłoga jest trwalsza, a jednocześnie nadaje jej indywidualny odcień, który podkreśla strukturę drewna i nadaje mu scenerię. Gwarantuje również ochronę przed plamami z wina, piwa lub kawy, ponieważ krzemionka w oleju sprawia, że ​​podłoga jest wyjątkowo wodoodporna. Podłoga impregnowana twardym olejem woskowym Floorservice jest bardzo przyjazna dla dzieci, ponieważ spełnia zarówno wymagania dotyczące zabawek dla dzieci, jak i standard antypoślizgowości. Co więcej, po impregnacji twardym olejem woskowym podłoga drewniana jest odporna na pot i ślinę.

Color Hard Wax Oil nie tworzy wierzchniej warstwy, ale wnika w drewno, dzięki czemu zachowana zostaje struktura z otwartymi porami, a materiał może dalej oddychać. Dlatego może być stosowany na wszystkich chłonnych powierzchniach w pomieszczeniach, a szczególnie nadaje się do parkietów i podłóg z desek wszelkiego rodzaju.Barwiony twardy olej woskowy produkowany jest na bazie olejów roślinnych i wosków.

Efektem impregnacji drewnianej podłogi za pomocą Color Hard Wax Oil jest wytrzymała podłoga, której oryginalny charakter podkreśla akcent kolorystyczny. Należy pamiętać, że uzyskany kolor zależy w dużej mierze od obrabianego drewna i jego struktury powierzchni. Niewiążące próbki kolorów przedstawiają powłoki na dębie i służą jako wskazówka. W celu ustalenia wiążącego koloru zalecamy malowanie próbne na oryginalnym drewnie. Do tego celu można zamówić małe pojemniki 0,25l.

Składniki:

Olej rycynowy wrząca żywica naturalna, izoparafiny, estry żywicy naturalnej, olej szafranowy, kaolin, glina, mikrofala, krzemionka, węglan cynku, osuszacze Co / Zr / Zn / Mn, pigmenty w zależności od koloru.

Sposób użycia:

Zanim zaczniesz używać produkt, podłoże musi być odpowiednio przygotowane. Należy go przeszlifować na surowo (ostatnie szlifowanie ziarnistością 120), na sucho (wilgotność drewna max. 14%). Do czyszczenia zalecany jest środek do czyszczenia parkietu Floorservice. Olej należy wcześniej przechowywać w chłodnym, suchym miejscu, podczas obróbki temperatura nie powinna spaść poniżej 16 ° C.
Najpierw dobrze wymieszaj twardy olej woskowy, a następnie nałóż go cienko i równomiernie na podłogę za pomocą specjalnej szczotki do podłóg, mopa lub dwustronnej szpatułki. Po krótkim czasie oczekiwania od 10 do 15 minut olej jest wypolerowany w drewnie. Do tego nadaje się maszyna jednotarczowa z grubym białym padem. Następnie usuń nadmiar oleju za pomocą filcowej podkładki. Po wyschnięciu około 8-12 godzin należy nałożyć drugą warstwę twardego woskowego oleju. Jeśli podłoże jest bardzo chłonne, zaleca się trzecią warstwę. Całkowity czas schnięcia wynosi około 10 dni; po 3 dniach podłoga jest już mniej sprężysta.
W przypadku stosowania twardego oleju woskowego na drewno egzotyczne (np.Iroko, Kambala, Jatoba, Merbau lub akacja) wystarczy jedna warstwa, w przeciwnym razie czas schnięcia może się wydłużyć. W razie potrzeby po 3 tygodniach podłogę można pokryć kolorowym lub bezbarwnym olejem pielęgnacyjnym.