Twardy wosk Color Pro 1,0 L Canyon 801

Kolorowy olej do impregnacji i wykończenia podłóg parkietowych i deskowych.

producent: Overmat

kategoria: Twarde woski Color Pro

zastosowanie: w kolorze

kolor:

801
canyon


Pobierz w PDF:
Karta techniczna Color Pro

Wybierz kolor

dostepność: brak

wybierz pojemność:
315.05 zł 350.06 zł
niedostępny

Opis

Twarde woski Color Pro

Floorservice Color Hard Wax Oil Pro to olej do podłóg, który oprócz odporności na ścieranie nadaje drewnu kolorowy odcień. Obrobiona powierzchnia staje się trwalsza, a olej tworzy hydrofobową warstwę. Dzięki temu drewniana podłoga jest odporna na zarysowania lub uporczywe plamy, w tym wszelkie napoje. Twardy olej woskowy jest odporny na ślinę i pot, spełnia zarówno wymagania dla zabawek dziecięcych, jak i normę antypoślizgową.

Kolorowy, twardy olej woskowy Pro może być stosowany do wszystkich chłonnych podłoży w pomieszczeniach, np. na wszystkie rodzaje parkietów i podłóg z desek. Zamiast tworzyć uszczelniającą warstwę wierzchnią, olej wnika głęboko w drewno, ale nie zamyka porów, dzięki czemu drewno może dalej oddychać. To zachowuje i wzmacnia naturalną strukturę materiału. Wysokiej jakości twardy olej woskowy jest w 100% naturalny i wolny od rozpuszczalników i aromatów.

Efektem impregnacji drewnianej podłogi za pomocą Color Hard Wax Oil jest wytrzymała podłoga, której oryginalny charakter podkreśla akcent kolorystyczny. Należy pamiętać, że uzyskany kolor zależy w dużej mierze od obrabianego drewna i jego struktury powierzchni. Niewiążące próbki kolorów przedstawiają powłoki na dębie i służą jako wskazówka. W celu ustalenia wiążącego koloru zalecamy malowanie próbne na oryginalnym drewnie. Do tego celu można zamówić małe pojemniki 0,25l.

Składniki:


Olej rycynowy wrząca żywica naturalna, estry żywicy naturalnej, olej szafranowy, kaolin, glina, mikrofala, krzemionka, węglan cynku, osuszacze Co / Zr / Zn / Mn, barwniki w zależności od koloru.

Sposób użycia:


Przed użyciem twardego oleju woskowego należy przygotować powierzchnię, która ma zostać poddana obróbce. Powierzchnię należy przeszlifować gołą, suchą (wilgotność drewna maks. 14%), czystą i odpyloną. Podczas przetwarzania temperatura nie powinna spaść poniżej 16 ° C.

Najpierw dobrze wymieszaj olej. Następnie nakłada się za pomocą specjalnej szczotki do podłóg, mopa lub dwustronnej szpatułki. Ważna jest cienka, równa aplikacja. Po 30 do 60 minutach rozprowadź olej w podłodze maszyną jednotarczową i grubym białym padem. Wszelkie pozostałości oleju na drewnie należy usunąć za pomocą filcowej podkładki. Jeśli powierzchnia jest bardzo chłonna, nałóż drugą warstwę.

Po około 8 do 12 godzinach podłoga jest sucha, a po około 2-3 dniach można ją ostrożnie obciążać. Całkowity czas suszenia wynosi 10 dni, po czym gleba ma ponownie kontakt z wodą. Aby wyczyścić impregnowaną podłogę wilgotną szmatką, użyj środka do czyszczenia parkietu Floorservice. Do pielęgnacji podłóg polecany jest olej do pielęgnacji podłóg dostępny bezbarwnie lub w odcieniach koloru.